fbpx
Üyesi Olduğum Bazı Kuruluşlar
nahamem
Merhaba
Bu öykü, evcil dostlarına en iyi şekilde bakmaya adanmış bir insanın serüvenidir.
Uzun uzun evcil hayvanlarımla olan geçmişimi yazmayacağım bu satırlara sığmaz. Özellikle kedi ve köpeklerle ilgili amatör araştırmalarımın profesyonel alana geçişi 2017 yılında başladı. Çünkü kendini bilirkişi veya uzman olarak tanıtan kişilerden gelen çelişkili ve yanlış bilgilerin doğruluğundan emin olmak istedim. Gördüm ki ülkemizde bu alanda ciddi bir eksiklik söz konusu. Tüm doğru bilinen yanlışları düzeltmek ve üzerine bilime dayalı bilgiler eklemek, emek, zaman ve isteklilik gerektiriyor. Ülkemizde kendini geliştirmek isteyenler için başvurulabilecek enstitüler maalesef olmadığından ben ilk adım olarak Veteriner Teknikerliğini seçtim. En basit şekliyle ister beslenme konusunda olsun isterse bir evcil hayvanın fizyolojisi konusunda olsun, alt yapınız olmadığı müddetçe kendinize ne etiket basarsanız basın hiçbir etik karşılığı bulunmamaktadır. Etiketi boş verelim öncelikle bir konu hakkında sözcülük yapıyorsanız bu konuyla alakalı yetkinliğinizin olduğundan başta kendiniz emin olmalısınız. Hele ki söz konusu evcil hayvanlar ise hata yapma şansınız olduğunu düşünmüyorum.
Eğitimlerimi yurtdışında okullarda kitapları okutulan hocalarımızdan, saygın üniversite profesörlerinden, alanında kendisini ispatlamış saygı duyulan kişi ve kurumlardan aldım, bunun için titizlikle araştırmalar yaptım. Kendi ülkemde de eğitimler alma imkanımın olabilmesini çok isterdim. “Gizlenen bilginin faydası yoktur. ” felsefesini maalesef ülkem sınırları içerisinde öğrenmedim. Bulunduğumuz dünya koşullarında bana burslu olarak da eğitim veren tüm eğitim destekçisi hocalarıma ayrıca saygılarımı sunarım. 
Şu an çalışma alanım ; kedi köpek beslenmesi ( klinik beslenme  dahil ) ,evcil hayvanlarda bitkilerin kullanımı, hayvanlarda aromaterapi uygulayıcılığı (eğitimi almak ve uygulayıcı olmak arasındaki fark kelime farklılığı değildir.), hayvanlarda Çin tıbbı ve uygulama prensipleri, doğal kozmetik üretimi, Naturopati ve Reiki gibi pek çok alanda olup birbiriyle iç içe bir yelpazeden oluşmaktadır.
Bloğumda yazdığım konular tecrübe ve bilgime dayalıdır (Takip etmenizi şiddetle öneririm). Pek çok kaynakla çalışmanın yanında ilgilendiği her konuda öncelikle eğitim almayı prensip edinmiş bir insanım. O yüzden aşağıdaki sertifika listesinin günden güne gelişeceğinden şüpheniz olmasın. Sürekli eğitim taraftarıyım. Bilgi her geçen gün güncellenir, güncel kalmak çalışmak gerektirir. Umarım çalışmalarım sizler ve evcillerimiz için faydalı olur.
Sevgiler ve tabii ki sağlıkla kalın.
Belkıs Nihan BAYGÜR.

Melekler 
Arasında
Ruhu dans ederken
Gölgesi düşer aya
O rehberdir bu yola
anısına

Devam Eden Eğitimlerim..
Ashi Aromatics Animal Aromatherapy lvl 3-4-5 / NAHA lvl 3 80 %
Matthew Wood Institute of Herbalism - Making Herbal Medicine Beginner to Advanced 45 %
Herbalism for Animals 90 %
Practical Herbalism for Common Canine Conditions 90 %
Civt College of Integrative Veterinary Therapy - Introduction to Animal Herbology 20 %
Koleksiyonumdan Seçmeler..