fbpx
Doğadan gelen şifanın terapötik uygulaması.
Hayvan sağlığına bütüncül bir yaklaşım, hayvanın tüm yaşamına bakmakla başlar. Bu sadece mevcut semptomları değil, aynı zamanda çevrelerini, diyetlerini, yaşam tarzlarını, önceki tıbbi problemleri, davranış problemlerini ve diğer stres faktörlerini de içerir. Bütünsel tıbbın yaklaşımı, tüm evcil hayvanı fiziksel ve duygusal olarak iyileştirmektir.
Yume ;  sevgi, empati ve saygı merkezli kişiselleştirilmiş bütünsel hayvan çözümleri sunar. Her destek planı, hayvan dostunuzun özel ihtiyaçlarına uyacak şekilde elle hazırlanır. Kimyasallar, dolgu maddeleri  ve  analiz raporu sunulmamış hiçbir madde içermez. Tüm çözümler % 100 doğal ve etik olarak hasat edilmiş insan sınıfı bileşenler kullanılarak özenle oluşturulur.
Bir uçucu yağ ilk kokladığı anda ,sahip olduğu kimyası burun vasıtasıyla tutulur ve beyne iletilir. Uçucu yağlar sadece kokudan ibaret değillerdir. Onları farklı kılan güçlü kimyalarıdır.Difüzyon, inhalasyon, ortam spreyi olarak kullanılabilecekleri gibi aynı zamanda merhem,yıkama suları, şampuanlar, kremler, losyonlar ve solüsyonlar olarak da hazırlanabilirler.Ancak miktarlar ve canlının seçimi çok önemlidir.

Kediler ve Aromaterapi

Kediler , uçucu yağlarda bulunan kimyasal bileşenlerin çoğunun işlenmesinden sorumlu olan UDP-glukuronosiltransferaz (UGT) enzimleri (UGT1A6, UGT1A9, UGT2B7) gibi  birkaç karaciğer  enziminden yoksundur. Bu nedenle kedilerde uçucu yağ kullanmıyoruz.

Bu, aromaterapiyi kedilerde kullanamayacağımız anlamına gelmez!   Uçucu yağlar aromaterapinin sadece bir dalıdır. Kediler, uçucu yağlardan daha nazik olan ve kullanım için çok daha güvenli olan diğer aromaterapi ürünlerinden yararlanabilirler.

MISYONUMUZ
Türkiye’de hayvanlarda destekleyici terapilerin bilime ve bilgiye dayalı olarak uygulanması konusunda farkındalık yaratarak , özellikle ABD, Kanada ve Avrupa’nın pek çok ülkesinde yıllardır uygulanmakta olan bu terapiyi ilk kez dünya standartlarında bir kalite ile sizlerle buluşturmaktır.

Hayvanlar ve Aromaterapi

Aromaterapötik ürünler, tıbbi bitkilerden elde edilen, oldukça güçlü doğal şifa kaynaklarıdır. Güçlerini sahip oldukları kimyalarından alırlar. Hayvanlar üzerinde kullanımı yalnızca  bu konuda eğitim almış kişiler tarafından yapılmalıdır. Esansiyel yağların  şampuan, krem veya benzeri ürünler şeklinde piyasaya sürülürken kullanılan ham maddelerin analiz edilmiş olması ve harmanın çok doğru şekilde hazırlanmış olması gerekir. Bunun yapılmaması zaman içerisinde canlıda uçucu yağlara karşı tahammülsüzlüğe yol açabilir.

Aromaterapist olmak

Şu an pek çok okulda aromaterapi eğitimi verilmektedir.Ancak bu eğitim belgelerinin dünya çapında bir geçerliliği bulunmamaktadır. Aromaterapi eğitimini dünyada standart hale getirmiş olarak yürüten Ulusal Bütünsel Aromaterapi Derneği NAHA ‘dır. Naha farklı ülkelerde standartlaştırılmış eğitim akademisi açılabilmesi için bu ülkelere yetki verebilmektedir.Kuruluşun kendi web sayfasında Türkiye’de mevcut bulunan bu okulları inceleyebilirsiniz.
En az 300 saat süren bir eğitim , yaklaşık 40 kadar vaka çalışması, araştırma makaleleri ve tezler bu yolculuğun çıkış noktası olup ömür boyu sürer. Her yıl bu alanda kişisel gelişiminizi devam ettirebildiğinizi kanıtlayabildiğiniz takdirde, yani sürekli eğitimlere devam ederek sistemde kalabilirsiniz. Aksi durumda belgeniz geçerliliğini yitirir. Yani aromaterapi eğitimi almış olmak aromaterapist olmak için yeterli değildir.

Hayvan Aromaterapisti olmak

Hayvan aromaterapi uygulayıcısı olmak, tıbbi bitkilerden elde edilen sabit yağ, bitkisel yağ, hidroseller gibi doğal kimyaları olan maddelerin evcil hayvanlarda ve çiftlik hayvanlarında uygulanmasıdır. Bu konu başlı başına bir alandır ve yetkinlik gerektirir. Şu an için  dünya çapında kabul görmüş sadece birkaç kişi ve kurumdan alabileceğiniz bir eğitimdir. İnsan aromaterapistleri uçucu yağların kimyalarını bildikleri için hayvanlarda uygulanması konusunda bir takım tahminler yürütebilirler. Ancak bu sadece bir tahmindir ve uygulamanın yapılmaması gerekir. Beslenme ve diyet, akupunktur,reiki uygulamaları, çin tıbbı uygulamaları, herbalizm ve özel masaj terapileri gibi alanlar ayrı branşlardır.